עיצוב חדרים

עיצוב חדרים 

עיצוב החדר הוא תהליך מסובך שדורש התחשבות רבה בכל מיני פקטורים וגורמים שונים, בעלויות שונות, עם זמינות שונה ועוד כהנה וכנה פרטים משתנים. יש הרבה גורמים שצריך לקחת בחשבון, ויכול להיות קשה להבין מאיפה להתחיל.

מאמר זה יספק לכם את כל מה שאתם צריכים לדעת על עיצוב חדרים, כולל סוגי החדרים השונים, סגנונות הריהוט השונים, כיצד גודל החדר משפיע על העיצוב שלכם ועוד. השלב הראשון בעיצוב החדר הוא לקבוע את גודל החלל שלכם ואת השימוש העתידי בו. זה יעזור לכם להחליט איזה ריהוט אתם צריכים והיכן למקם אותו בחדר. השלב הבא הוא להבין איזה סגנון אתם רוצים שיהיה בחדר ואילו צבעים יעבדו הכי טוב עם הסגנון הזה.

עיצוב חדרים

בחירת ריהוט בהתאם לפריסת העיצוב, הגודל של החלל ועוד 

עיצוב החדר הוא תהליך מורכב הדורש הרבה מחשבה ומאמץ. צריך לשקול את הגודל, הצורה, האוריינטציה וגורמים אחרים לפני שאפשר אפילו להתחיל לחשוב על איזה רהיט אתם רוצים בחדר. וכפי שכבר הבנו, הדבר החשוב ביותר בעיצוב חדר הוא הבנת תפקוד החלל ומה הוא צריך לבצע, כלומר הייעוד שלו.

השלב החשוב יהיה לשקול איזה סוג של שטח פנוי יש לכם בבית או במשרד שלכם, כאשר זה יקבע איזה סוג של פריסת עיצוב אפשרית עבורכם. ברגע ששני הדברים האלה נקבעים, בחירת פריטי ריהוט הופכת להרבה יותר קלה, כי כבר יהיה לכם מושג איזה גודל ריהוט עובד הכי טוב בחלל שלכם וכמה הוא יעלה כנראה.

טיפים לשילוב תאורה נכונה בעיצוב חדרים 

הדבר הראשון שיש לקחת בחשבון בעת עיצוב חדר הוא מקור האור. זה יכתיב איך החדר ירגיש ואיזה מצב רוח הוא יקרין. ישנם סוגים רבים ושונים של מקורות אור שבהם אתם יכולים להשתמש, אבל לכולם יש יתרונות וחסרונות משלהם.

סוג התאורה המומלץ ביותר הוא תאורה טבעית, שמגיעה מחלונות שניתנים לעיצוב בדרכים שונות, למשל בעזרת וילונות. עם זאת, ייתכן שאור טבעי לא יספיק באזורים מסוימים, כמו חדרי שינה או חדרי אמבטיה, ולכן חשוב להשלים עם תאורה מלאכותית כמו מנורות, "ספוטים", גופי תאורה או מנורות תקרה.

כיצד תבחרו את התאורה הנכונה בעת עיצוב חדר?

הצעד הראשון הוא לגלות איזה סוג של אור אתם מחפשים בתהליך עיצוב חדרים. אם יש הרבה אור טבעי, אז עדיף להשתמש בפחות אור מלאכותי ולהתמקד יותר בתאורה רכה ובסוגי תאורה שלא פולטים כל כך הרבה חום.

אל תשכחו, המנורות, מעבר לכן שהן מקור דקורציה ומקור אור, הן גם פולטות חום ברמות שונות. כל נורה והיכולת שלה לפלוט אור ולחמם כפועל יוצא מכך, ככה שחשוב לבחור נכון את המנורות בחדרכם בתהליך עיצוב חדרים. בסך הכול, אתם בטוח לא רוצים ליצור חממה בחדר שלכם.

עוד בנושא